Amerika Master / MBA

Yurtdışında eğitim almak birçok nedenden dolayı öğrencilerimizin arzu ettiği bir eğitim modeli.Tabiki en önemli nedenler, her yerde İngilizce konuşmak zorunda olmaları, pratik açısından çok daha kısa sürede ingilizce seviyelerini yükseltmek, sonraki eğitim ve iş hayatlarında dil konusunda sıkıntı yaşamamak, belirli sınavlara hazırlanmak, Amerika’yı ve kültürünü daha yakından tanımaktır.Amerika’da dil öğrenmek, diğer ülkelere göre çok daha kolay ve ihtiyaçları karşılama açısından birçok imkana sahiptir. Her çeşit isteğe göre okul, şehir, dil kursu ve konaklama programlarını ayarlamak mümkündür.
Amerika’da Master ve Yüksek Lisans:

Öğrenciler, bir ABD üniversitesine ya da yüksek okuluna giriş hakkı için başvururken, her bir kurumun farklı düzeylerdeki seçme ve giriş standartları ile karşılaşırlar. ABD yüksek öğrenim kurumları benzersiz çeşitlilik gösterir. Temel farklılıklar arasında, kurumun türü (kamu veya özel), öğrenci sayısı, derece türleri, ücret ve yer sayılabilir.

Amerika'da Master

Amerikan üniversitelerine lisans yerleşimi yapılırken genellikle dikkate alınan temel faktörler şunlardır;

1) Yeterli düzeyde İngilizce bilgisi
2) Belirli bir düzeyde not ortalaması (GPA)
3) GMAT (Graduate Management Admission Test) yada GRE (Graduate Records Examinations) sınavı skoru
4) Diğer Faktörler (profesyonel iş deneyimi yada stajlar)

Öğrenci kabülu

Eğer öğrencimiz bu faktörlerin çoğunu yeterli düzeyde sağlıyor, fakat sadece İngilizce düzeyi yetersizse Amerikan üniversitelerine şartlı kabul alınabilmektedir. Bu durumda öğrencinin üniversiteye başvurusu yapılır, şartlı kabul alınır ve öğrenci İngilizce eğitimini bir dil okulu bünyesinde (tercihen ELS Language Centers) yeterli düzeye getirdikten sonra yüksek lisans programına başlar.

Kayıt için gerekli belgeler

Okulların başvuru formları (bu formları danışmanınız ile birlikte veya onun yönlendirmeleri doğrultusunda doldurabilirsiniz.)

Okulların başvuru ücretleri ( başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir.)

Pasaportunuzun veya eski vize bilgilerinizin olduğu sayfaların fotokopileri

Sponsor teminat mektubu (bu mektubu Edu Point noktalarından elde edebilirsiniz.)

Banka mektubu ( bu mektubu Edu Point noktalarından elde edebilirsiniz.)