Amerika Üniversite Programları

Yurtdışında eğitim almak birçok nedenden dolayı öğrencilerimizin arzu ettiği bir eğitim modeli.Tabiki en önemli nedenler, her yerde İngilizce konuşmak zorunda olmaları, pratik açısından çok daha kısa sürede ingilizce seviyelerini yükseltmek, sonraki eğitim ve iş hayatlarında dil konusunda sıkıntı yaşamamak, belirli sınavlara hazırlanmak, Amerika’yı ve kültürünü daha yakından tanımaktır.Amerika’da dil öğrenmek, diğer ülkelere göre çok daha kolay ve ihtiyaçları karşılama açısından birçok imkana sahiptir. Her çeşit isteğe göre okul, şehir, dil kursu ve konaklama programlarını ayarlamak mümkündür.
Amerika’da Üniversite

Amerika 4000 civarı üniversitesiyle dünyanın her yerinden gelen öğrenciler için uzun zamandır en popüler ülkelerden biridir. Öğrenciler, Amerika’da bir üniversiteye ya da koleje giriş hakkı için başvururken, her bir kurumun farklı düzeylerdeki seçme ve giriş standartları ile karşılaşırlar. ABD yüksek öğrenim kurumları benzersiz çeşitlilik gösterir. Temel farklılıklar arasında, kurumun türü (kamu veya özel), öğrenci sayısı, derece türleri, ücret ve yer sayılabilir.

YÜKSEK OKUL VE ÜNİVERSİTE PROGRAMLARI

Birçok ABD üniversitesi ve yüksekokulu, tam zamanlı yoğun İngilizce programları sunmaktadır. Bir yoğun İngilizce programı, öğrencinin öğrenci vizesi koşullarını karşılaması için haftada en az 18 saatlik eğitim vermesi gerekir. Çoğu yoğun program, haftada 20-25 saatlik sınıf eğitimi sunar. Öğrenciler genellikle bu programlara akademik sömestirin (dönem ya da çeyrek) başlangıcında girerler.

Bu programların bir avantajı, genellikle İngilizce öğrencilerinin kampüs içinde yaşaması ve üniversite ya da yüksekokulun kütüphanesi, eğlence ve spor alanlarını ve diğer olanaklarını tam olarak kullanmasıdır. Yurtlarda ve kafeteryalarda tanıştıkları diğer üniversite öğrencileri ile İngilizce pratik yapabilirler.

Bazı okullarda, ileri seviye İngilizce programı öğrencilerin, dil eğitimlerini tamamlarken aynı zamanda birkaç üniversite dersi almalarına izin verilebilir. Üniversitede bulunan ESL derslerine girmenin avantajlarından biri de; F-1 vizesine sahip öğrencilerin kampüs içinde haftada 20 saate kadar ücretli çalışmalarına izin verilmesidir.

Şunu unutmamak gerekir ki; yoğun İngilizce programları, yüksekokul veya üniversitenin akademik derece programlarının bir parçası değildir. ESL kurumlarına kaydolan öğrenciler, o üniversite ya da yüksekokula kabul edilmiş sayılmaz. Bazı üniversiteler, bir derece programında eşdeğer saydırılabilecek akademik krediler verse de, çoğu okul vermemektedir.

Devlet yüksekokulları ve üniversiteleri ve community college’lar genellikle özel üniversite ve yüksekokullara göre daha az maliyetlidir.

Amerika’da konaklama alternatifleri

Amerika’da dil öğrenirken konaklamak bir problem değildir, öğrenciler dil kursu boyunca nasıl bir yerde kalmak istediklerini, beklentilerini başvuru sırasında söylerler, buna dayanarak karar verilir. Amerika’da dil öğrenirken, aile yanında, öğrenci yurtlarında, öğrenci apartmanlarında kalmak mümkündür. Ailelerin yanında misafir olarak kalmak istediğinde ise kültürü yakından öğrenme, ingilizce pratik yapma ve sosyalleşme açışında öğrencilerin önüne büyük bir fırsat sunulmaktadır. Öğrenciler tek kişilik veya iki kişilik odalarda aile ile aynı evi paylaşarak evin düzenine dahil olurlar. Sabah kahvaltı ve akşam yemeği dahil olup Amerikan aileyle daha fazla zaman geçirme ve kültürü yakından öğrenme olanağını eline geçirirler. Amerika’da aile yanında kalmak fiyat açısından da çok daha uygundur. Öğrenci yurtları ise diğer öğrenciler ile kaynaşma, dostluk ve eğlence için çok iyi bir fırsattır. Bunun yanında öğrenci apartmanlarda, kendinizi evinizde gibi hissedebileceğiniz bir ortam sunulmaktadır.

Farklı bir ülkeye gittiğinizde, yabancı dilinizin beklediğiniz gibi iyi olmadığını görebilirsiniz. Bu nedenle konuşulanları anlamak ve düşüncelerinizi açıklamak için harcayacağınız olağanüstü çaba sizi yorabilecek hatta harcayacağınız ekstra çabalar sizi sıkabilecektir. Pes etmeyin ve çabalarınıza devam edin. Zamanla dil sorununuz sizin için sıradan bir olay haline gelecektir. Dil problemlerini kısa sürede çözmek için yanınızda sözlük bulundurmanız, insanlarla konuşmaktan kaçınmamanız, anlamadığınız yerleri sormanız veya tekrar etmelerini istemeniz, rahat olmanız ve kendi diliniz yerine o ülkenin dilini konuşmaya çalışmanız tavsiye edilir.

Amerika’da üniversiteler

INTO-Amerika Üniversiteleri

NAVITAS Amerika Üniversiteleri

Kaplan International Amerika Üniversiteleri

Study Group-Amerika Üniversiteleri

Cambridge Education Group
New York Institute Of Technology

University of New Haven

Southern New Hampshire University

Concordia University Chicago

University of Bridgeport

Roosevelt University

La Roche College

Johnson & Wales University

Gannon University

Ohio University

Berkeley College

Monroe College

California International Business University

Hult International Business School

New York Film Academy

Art Institute

Schiller International University

New School of Architecture and Design

Los Angeles College of Music

Musicians Institute

Phoenix East Aviation

Le Cordon Blue

The Los Angeles Film School

Kayıt için gerekli belgeler

Okulların başvuru formları (bu formları danışmanınız ile birlikte veya onun yönlendirmeleri doğrultusunda doldurabilirsiniz.)

Okulların başvuru ücretleri ( başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir.)

Pasaportunuzun veya eski vize bilgilerinizin olduğu sayfaların fotokopileri

Sponsor teminat mektubu (bu mektubu Edu Point noktalarından elde edebilirsiniz.)

Banka mektubu ( bu mektubu Edu Point noktalarından elde edebilirsiniz.)