Amerika Yaz Okulları

Yurtdışında eğitim almak birçok nedenden dolayı öğrencilerimizin arzu ettiği bir eğitim modeli.Tabiki en önemli nedenler, her yerde İngilizce konuşmak zorunda olmaları, pratik açısından çok daha kısa sürede ingilizce seviyelerini yükseltmek, sonraki eğitim ve iş hayatlarında dil konusunda sıkıntı yaşamamak, belirli sınavlara hazırlanmak, Amerika’yı ve kültürünü daha yakından tanımaktır.Amerika’da dil öğrenmek, diğer ülkelere göre çok daha kolay ve ihtiyaçları karşılama açısından birçok imkana sahiptir. Her çeşit isteğe göre okul, şehir, dil kursu ve konaklama programlarını ayarlamak mümkündür.
Yaz okulu için Amerika

Yaz okulu için Amerika’yı tercih edenler için pek çok alternatif mevcuttur. Öğrenciler mevcut okullar içerisinde planlarına en uygun olanlarını, istedikleri konumları tercih etme imkanına sahiptirler. Dil eğitimi ile birlikte pek çok sosyal aktivite de sunan okullar, öğrencileri sıkmayarak keyifli bir eğitim vermeyi hedeflemiştir. Ayrıca, kültürel aktiviteler ve spor aktiviteleri ile her açıdan öğretme ve kişisel gelişim odaklı oldukları göz ardı edilmemelidir.

Amerika'da yaz okulları

FLS, Kaplan International, St. Giles International, ELS Language Centers, EmbassyCES ve EC gibi dünyanın birçok yerinde şubeleri mevcut olan okulların yanı sıra, bilhassa Amerika’yı tercih eden öğrenciler için önemli üniversite kampüslerinde eğitim almalarına vesile olan Summer Discovery programıyla da öğrenciler tahmin ettiklerinden daha fazlasına sahip olacaktırlar.

Amerika’da yaz okulu aktiviteleri

Amerika’da yaz okulu denince bilhassa doğa aktiviteleri ve ünlü sahiller akla gelmektedir. California, New York, Pennsylvania, Minnesota, Florida, Los Angeles, New Jersey, Massachusetts gibi birçok eyalette Amerika yaz okulu harika ve dolayısıyla unutulmaz bir tecrübe olacaktır.

Kayıt için gerekli belgeler

Okulların başvuru formları (bu formları danışmanınız ile birlikte veya onun yönlendirmeleri doğrultusunda doldurabilirsiniz.)

Okulların başvuru ücretleri ( başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir.)

Pasaportunuzun veya eski vize bilgilerinizin olduğu sayfaların fotokopileri

Sponsor teminat mektubu (bu mektubu Edu Point noktalarından elde edebilirsiniz.)

Banka mektubu ( bu mektubu Edu Point noktalarından elde edebilirsiniz.)