Güney Afrika Dil Okulları

Güney Afrika’da, çoğu yerel olmak üzere, resmi olarak tanınan 11 dil bulunmaktadır. İngilizce de bunlardan biri ve nereye giderseniz gidin, insanların bu dili konuşmasını ve sizi anlamasını bekleyebilirsiniz. İngilizce, şehirlerin, ticaretin ve bankacılığın, devletin ve resmi belgelerin dilidir.
GÜNEY AFRİKA CAPE TOWN DA İNGİLİZCE OĞRENMEK

Yurt dışına çıkmak ve İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için bu tecrübeyi yaşayacak dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Cape Town’dan daha ideal bir yer hayal etmek güçtür.
Güney Afrika’da, çoğu yerel olmak üzere, resmi olarak tanınan 11 dil bulunmaktadır. İngilizce de bunlardan biri ve nereye giderseniz gidin, insanların bu dili konuşmasını ve sizi anlamasını bekleyebilirsiniz. İngilizce, şehirlerin, ticaretin ve bankacılığın, devletin ve resmi belgelerin dilidir.
Geçtiğimiz son on yılda, Cape Town’a gelen yabancı ziyaretçilerin sayısında olağanüstü bir artış oldu ve gelenlerin çoğu planladıklarından daha uzun süre kalmayı tercih ettiler. Dolayısıyla ikinci bir dil olarak İngilizceyi öğrenebileceğiniz ve ek hizmetlere de sahip olan İngilizce dil merkezlerinin artmasına yönelik ihtiyaç hiç de şaşırtıcı değildir.
Dahası, kaliteli dil merkezleri birliği Education South Africa (Güney Afrika ‘da Eğitim) veya EduSA kuruldu. EduSA’nın başlıca amacı Güney Afrika’da eğitim turizmini temsil etmek ve burada bulunan yabancı veya yerel öğrencileri kabul eden eğitim merkezlerine ulusal bir kuruma ait olma fırsatı tanırken, gençlerin seyahat etmesi için Güney Afrika’yı en iyi şekilde tanıtmaktır.

AFRİKA’DA İNGİLİZ YAŞAM BİÇİMİ!

İngiltere’nin en eski sömürgelerinden biri olan Güney Afrika günümüzde bu sürecin izlerini özellikle eğitim alanında avantaja dönüştürüyor. Güney Afrika’da dil okulları genellikle İngiliz dil okullarının şubesi olarak faaliyet gösteriyorlar ve eğitim içerikleri ve kadroları İngilitere’deki merkezlerce şekillendiriliyor. Bu nedenle alacak olduğunuz eğitimin içerik ve kalitesi konusunda endişelenmenize gerek yok.

ULUSLARARASI ORTAM VE DOĞAL GÜZELLİKLER EKONOMİK EĞİTİM VE YAŞAM MALİYETLERİYLE BİRLEŞİYOR.

Cape Town ve Johannessburg şehirleri Afrika kıtasının en populer turistik şehirleri arasında olup, özellikle Avrupa ve Amerika’lı turistlerin doğa sporları için tercih ettiği bölgelerdir. Bu şehirler aynı zamanda yüzyıllardır dünyanın en önemli ticaret şehirleri olduğundan iş hayatı da oldukça hareketlidir. Eğitim ve konaklama maliyetleri ise İngiltere, ABD, gibi seçeneklere kıyasla daha ekonomiktir.

Güney Afrika’da Konaklama Alternatifleri:

Tüm okullarda konaklama imkanı olarak; aile yanı, öğrenci yurdu, otel ve kiralık daire tercihlerinden birkaçı veya tümü bulunmaktadır. Okullar sundukları konaklama imkanlarında oldukça titiz davranmakta ve öğrenci memnuniyeti için çalışmaktadır. Konaklama için yönlendirilen aileler özenle seçilmekte ve denetlenmektedir.

Farklı bir ülkeye gittiğinizde, yabancı dilinizin beklediğiniz gibi iyi olmadığını görebilirsiniz. Bu nedenle konuşulanları anlamak ve düşüncelerinizi açıklamak için harcayacağınız olağanüstü çaba sizi yorabilecek hatta harcayacağınız ekstra çabalar sizi sıkabilecektir. Pes etmeyin ve çabalarınıza devam edin. Zamanla dil sorununuz sizin için sıradan bir olay haline gelecektir. Dil problemlerini kısa sürede çözmek için yanınızda sözlük bulundurmanız, insanlarla konuşmaktan kaçınmamanız, anlamadığınız yerleri sormanız veya tekrar etmelerini istemeniz, rahat olmanız ve kendi diliniz yerine o ülkenin dilini konuşmaya çalışmanız tavsiye edilir. Televizyondan çocuk filmleri veya programlarını izlemeniz ve aile fertleri yada çocuklarla konuşmaya çalışmanız çok yararlıdır. Unutmayın, onlarda tıpkı sizin gibi bir şeyleri öğrenmeye ihtiyaç duymaktadır. Siz de onlarla birlikte öğrenebilirsiniz

Öğrencilerimizden Gelenler