İngiltere Yaz Okulları

Her yıl İngilizce öğrenmek için yaklaşık 600.000 kişi Britanya’ya seyahat etmektedir. Britanya, İngilizce dilinin yuvasıdır. Tüm dünyada en iyi İngilizce dil kursu seçeneğine sahiptir ve yeterlik dereceleri nereye giderseniz gidin tanınır.

Birleşik Krallık ülkesi İngiltere’de yaz okulu eğitimi alan ögrenciler British Council sertifikalı yaz okullarında eğitim alırlar. Öğrenciler mevcut okullar içerisinde planlarına ve beklentilerine en uygun olanlarını, istedikleri konumları tercih etme imkanına sahiptirler. Dil eğitimi ile birlikte pek çok sosyal aktivite de sunan okullar, öğrencileri sıkmayarak keyifli bir eğitim vermeyi hedeflemiştir. Ayrıca, kültürel aktiviteler ve spor aktiviteleri ile her açıdan öğretme ve kişisel gelişim odaklı oldukları göz ardı edilmemelidir.

İngiltere’de yaz okuluna gitmek isteyen ögrenciler için pek çok seçenek bulunmaktadır. Bunlar; Cavendish School of English, Studio Cambridge, Skola, LSI, Harrow House, Anglo Continental, Frances King, Southbourne School of English ve Capital School of English’dir.

İngiltere’de yaz okulu denince akla özellikle kalite ve güven gelmektedir. Ülkemizde konumu itibarıyla mesafesi de önem arzetmektedir. Londra, Oxford ve Cambridge gibi ünlü eğitim şehirlerinin yanında Southampton, Bournemouth, Durham, ve Bournemouth gibi seçenekler de bulunmaktadır. İngiltere yaz okulu, öğrenciler için harika bir deneyim olacaktır.

8-18 yaş aralığında kategorilere bölünen programlarla okullar, önceliğin öğrencilerin huzur ve güven duygusunu tatmin etmek olduğunun farkındadırlar. Dolayısıyla en doğru yerleşimi yapmaktadırlar. Ev, yurt gbi konaklama çeşitlerini sürekli kontrol eder ve öğrenci beklentilerini gözetecek bir hizmet verirler.