İstanbul Boya Badana Ustaları ve Badana Sektörü

İstanbul boya badana sektöründe oldukça gelişmiş bir şehirdir. Bu sebeple İstanbul boya badana ustaları da her geçen gün kendilerini geliştirmekte ve sürekli farklı stilleri öğrenmektedirler. İstanbul nüfusu itibariyle kalabalık ve sürekli de artış gösteren bir potansiyele sahiptir. Dolayısıyla kişi başına düşen konut sayısı da fazladır. Konut sayısının fazla olması boya badana işi talep sayısını bir hayli arttırmaktadır. Mevsimsel olarakta değişkenlik gösteren boya badana sektörü çoğunlukla bahar ayları ve yaz döneminde hareketlilik kazanmaktadır. Boya badana işinin oldukça zahmetli bir iş olduğunu göz önünde bulunduracak olursak bu aylarda da iş yoğunluğunun artmasının isabetli olduğunu görebiliriz.

Boya badana işi öncesinde ki piyasa araştırmasından sonra kendinize en uygun boya badana ustasını seçmeniz gerekmektedir. Bunu yapmadan önce ise alanında uzman boya badana ustası nasıl olur bunun seçimi nasıl yapılır bu konuda bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir.

Uzman boya badana ustası seçimi nasıl yapılır bu konudaki önemli kriterleri aşağıdaki yazımızda kısaca belirteceğiz.

 

Kaliteli bir boya badana ustası seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

 

Tecrübeli ve uzman bir boya badana ustası işe başlamadan önce boyama yapacağı evi gezerek bir analiz yapmalıdır. Duvarların durumu boyalı olup olmaması, alçı-alçıpan durumu, duvar kağıdı olup olmaması gibi durumları incelemeli , evin metrekaresine göre de en doğru şekilde bir fiyat çıkarmalıdır. Tüm bu işlemlerden sonra ise boya badana ustası kendine bir iş planı çıkarmalı , en müsait gün için müşteriden randevu almalıdır.

Boya badana işini uzman bir usta 1 ile max. 2 gün içerisinde bitirmelidir. Ofis, apartman ,dış cephe gibi daha büyük işlerde bu süre biraz daha uzayabilmektedir. Burada önemli olan ustanın müşteri ile anlaştığı tarihte işi bitirip sonrasında işi teslim edebilmesidir.

Boya badana uygulaması esnasında da işin kaliteli olmasını sağlayan bazı unsurlar vardır. Bunların en önemlileri kaliteli boya kullanımı ve boya uygulama esnasında fırça kullanımında gereken ince işçiliği gösterebilmektir. Kulllanılan alanın temizliği ve titiz bir şekilde çalışılması büyük önem taşımaktadır.

Kısaca iyi bir boyacı ustası yaptığı işin ciddiyetinin farkında olmalı ve gereken hassasiyeti göstermelidir.

Umuyoruz ki sizlerde eviniz için en doğru seçimi yaparak alanında uzman br usta ve referansları olan bir firma ile istedğiniz sonuca ulaşırsınız.

Yazımızın sizleri birazda olsa aydınlatmış olması dileğiyle…Bir Cevap Yazın