Almanya Vize Rehberi

About This Project

Edu Point Yurtdışı Eğitim, Almanya vizesi için turistik, iş, eğitim ve çalışma amaçlı olmak üzere tüm vize işlemlerinde yardımcı olmaktadır. İlk Almanya vizesi sizler için çok önem taşır. İlk defa vize başvurusunda bulunacak boş bir pasaport için Almanya vize başvurusu sonraki yurtdışı çıkışları için yapacağı vize başvurularında çok büyük referans olmaktadır. Adayların vize alma gücünü artırdığı kesinlikle bilinmektedir. Almanya vize dosyanızı güvenle Edu Point danışmanlarınıza teslim edebilir, profesyonel destekle başvurunuzu yapabilir siniz. Edu Point Almanya Vize Danışmanlığı için başvuru sahiplerine birçok şekilde yardımcı olunmaktadır:

 • * Almanya kurs/okul kabul mektuplarınızın vize dosyanıza eklenmesi
 • * Almanya vize başvurusu için Vize formlarının on-line olarak doldurulması,
 • * Almanya vizesi için evrakların Almanca ’ya tercüme ettirilmesi,
 • * Almanya vizesi için İngiltere büyükelçiliğinden vize randevunuzun alınması
 • * Uçak bilet rezervasyonunuzun yapılması
 • * Konaklama detaylarınızın yapılması ve vize dosyanıza detayların eklenmesi
 • * Seyahat sağlık sigortanızın yapılması
 • * Uzun süreli eğitimlerde hazırlanacak  iyi niyet mektubunun yazılmasına yardım edilmesi
 • * Almanya vize dosyanızın duzenlenmesi.

EDUPOINT  Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilere Almanya vize konusunda güvenle vize başvuru yapma rahatlığını sunuyoruz. Almanya Vizesi evrak dosyanız için hazırladığınız belgeleri danışmanınıza elden teslim edebilir veya kargo ile gönderebilir siniz. Evraklarınızın zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesi vize alımında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Vize başvuruları adaylar tarafından Almanya vize ofislerine elden yapılmaktadır.
Almanya Öğrenci vizeleri başvurunun şekline göre ikiye ayrılmaktadır;

 • Ziyaretçi Öğrenci Vizesi: 90 günden Kısa süreli eğitim için alınacak öğrenci vizesi başvurusu
 • Genel öğrenci Vizesi: 90 günden Uzun süreli alınacak eğitimler için öğrenci vizesi başvurusu

Her ikisinde de toparlayacağınız evraklar banka evraklarınız dışında hemen hemen aynıdır. Başvurunun en büyük temel farkı sizler için ücretsiz olarak dolduracağımız on-line vize formlarında işlem farklılık kazanmaktadır. Edu Point Almanya Büyükelçiliğinin düzenlemiş olduğu eğitim reformlarını ve vize değişimleri hakkında düzenlemiş olduğu toplantılara katılmakta ve bilgilerini güncellemektedir.
Vize müracaatı ve gerekli belgeler hakkında bilgi için:
Almanya Vizesi İçin Artık Kuyrukta Beklemek Yok!3 Eylül 2012 tarihi itibariyle bütün Schengen vize başvuruları  iDATA firmasının bürolarına yapılacaktır. Öncesinde randevu alınmasına gerek yoktur. Başvurunuzu İDATA İstanbul, Ankara, Bursa ve Gaziantep ofislerine elden yapabilir siniz.
iDATA İstanbul Adresi: Cumhuriyet Cad. No. 123, Harbiye. İstanbul
Çalışma Saatleri HAFTAİÇİ 8:00-12:30 / 13:30-18:00, CUMARTESİ 8:00-12:00.
Başvurunuzu İDATA İstanbul, Ankara, Bursa ve Gaziantep ofislerine yapabilirsiniz.
iDATA, ALMANYA, İTALYA VE HOLLANDA VİZE BAŞVURUSU İÇİN RESMİ OLARAK YETKİLENDİRİLMİŞTİR.
Not: Her öğrenci vize sürecinde kendi şartlarına göre değerlendirilmektedir. Kurs/Okul kayıtlarını Edu Point aracılığı ile gerçekleştiren adaylardan vize ücreti talep edilmemektedir.

Edu Point‘ nin vize danışmanlığı yapmış olduğu ülkeler; İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, Yeni Zelanda, İrlanda, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Avusturya, Macaristan, Polonya, Güney Afrika’dır

Category
vizeler