Kanada Vize Rehberi

About This Project

Ziyaretçi öğrenci vizesi maksimum 6 aya kadar katılabilecek programlar için gerekli olan vize tipidir. Bu vize maksimum 6 aya kadar verilir ve uzatılamaz.
Bu vizeye 2 haftadan itibaren 6 aya kadar eğitim almak isteyen, eğitim programı bitince başka bir programa katılmak istemeyen öğrenciler başvurabilirler.
Kanada Öğrenci vizesi 6 ay ve daha uzun süreli programlara katılmak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vizedir. Öğrencilik durumu devam ettiği sürece ilgili makamlardan vize süresi uzatılabilir.
Not: Her iki vize içinde hazırlanması gereken belgeler aynıdır.

Vize Başvuru Formu Aşağıdaki Linkten İndirilebilir;

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/IMM1294E.PDF
Ziyaretçi Öğrenci Vizesi ve Öğrenci Vizesi için hazırlanması gereken belgeler:
1)  Vize Başvuru formu
2)  En az 2 yıl geçerli pasaport .(Yeni pasaport başvuruları 4 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanınızın aslı ile birlikte ikamet, ettiğiniz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yapılacaktır.
3)  Pasaport başvuruları ile ilgili detaylı bilgi için www.iem.gov.tr  adresini inceleyebilirsiniz.
4)  Varsa eski pasaportlarınız
5)  Ziyaretçi öğrenci vizesi için 2 adet, Öğrenci Vizesi için 4 adet beyaz fonlu 45 mm X 35 mm ölçüsünde son 3 ay içinde çekilmiş arkası beyaz fonlu vesikalık fotoğraf.
6)  Vize Başvuru Ücreti – Garanti Bankası’na yatırılacak.

Hesap Numarası: KANADA KONSOLOSLUGU GARANTI BANKASI ÇANKAYA 181-9091287CAD

  • Ziyaretçi öğrenci vizesi için 75 CAD
  • Öğrenci vizesi için 125 CAD

7)  Acceptance Letter Elegance tarafınızdan dosyanıza eklenecektir.
8)  İyiniyet mektubu. Neden Kanada’ yı tercih ettiğinizi net olarak anlatmalısınız.
9)  CV. Örnekler Elegance danışmanınız tarafından teslim edilecektir.
10) En son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi / diplomanız. Hala öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi ve transkript.
11) İngilizce bilginizi gösteren B1 düzeyinde belge .(Özel kurs sertifikası, İngilizce eğitim aldığınıza dair Transcript veya var ise TOEFL/IELTS Skoru)
12)Kuralına uygun banka hesabı beyan edilir. Banka Hesabı ailenize de ait olabilir.  Hesap cüzdanlarınızın güncel olması, hesaplarda en az yurt dışında kalacağınız süre boyunca eğitim, yaşam, konaklama ve gidiş – dönüş uçak bileti giderleriniz için yeterli olacak miktarda para bulunması, hesap geçmişlerinin ve hesap hareketlerinin görülmesi, yeni yatmış paranın kaynağının ispatlanması tavsiye edilir.* Bu miktarın gerçekliği, bankadan konsolosluk tarafından teyit edilir. Banka mektubu örneği Elegance danışmanınız tarafından teslim edilecektir.
13) Banka hesabı aile bireylerinizden birine ait ise Sponsorluk belgesini imzalaması gerekmektedir.  Bu evrak Elegance danışmanınız tarafından verilecektir.
14)Çalışanlar için; eğitim süreleri boyunca işyerlerinden izinli olacaklarını

Category
vizeler